UPRAWNIENIA BUDOWLANE – SZKOLENIE PRZYGOTOWUJĄCE DO ZALICZENIA CZĘŚCI PISEMNEJ EGZAMINU

Absolwentów Wydziału Inżynierii Lądowej kierunku Budownictwo oraz Wydziału Architektury kierunku Architektura studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia zapraszamy w dniach 20-22 maja 2022 r. do uczestnictwa w szkoleniu UPRAWNIENIA BUDOWLANE – SZKOLENIE PRZYGOTOWUJĄCE DO ZALICZENIA CZĘŚCI PISEMNEJ EGZAMINU. Celem szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do zaliczenia części pisemnej państwowego egzaminu zawodowego (uzyskanie uprawnień budowlanych).
Zajęcia prowadzone on-line na platformie TEAMS.
Zgłoszenia, informacje o szkoleniu pod nr tel. 12 628 24 80 lub mailowo na adres: aneta.ciesla@pk.edu.pl.

 

„W POSZUKIWANIU ISTOTY NADZIEI” – SPOTKANIE KLUBU „FILOZOFUJ!” W KRAKOWIE

„Filozofuj!” – jedyne czasopismo w Polsce popularyzujące filozofię organizuje spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Krakowie.
Spotkanie pt. „W poszukiwaniu istoty nadziei”  odbędzie się 10 maja o godz. 18:30 w kawiarni „De Revolutionibus.
Books & Café” na ul. Brackiej 14.
Do debaty zostali zaproszeni prof. Piotr Bartula oraz prof. Jacek Jaśtal.
Spotkania Klubów „Filozofuj!” to debaty specjalistów z dziedziny filozofii z udziałem publiczności. Organizowane są poza murami uczelni (w kawiarniach i księgarnio-kawiarniach), tak aby pobudzić uczestników do merytorycznej wymiany zdań w przyjaznej atmosferze. Celem Klubów „Filozofuj!” jest ukazywanie roli racjonalnej dyskusji w debacie publicznej oraz popularyzacja wiedzy filozoficznej.  Dotychczas zostało zorganizowanych 46 spotkań w wielu miastach Polski.

Linki: do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/4m7C6zBMJ, do wpisu na portalu: https://bit.ly/3MKJKPp

 

68. MISTRZOSTWA POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

Z radością informujemy, że podczas 68. Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, które odbyły się w dniach 30 marca do 2 kwietnia 2022 r. na zboczach Kasprowego Wierchu, w których rywalizowali studenci, absolwenci i pracownicy PK w slalomie i slalomie gigancie, jeden z naszych pracowników – Pan dr hab. Marek Pyka, prof. PK znalazł się na podium i zajął III miejsce w slalomie w kategorii narciarstwo (pracownicy grupa 2). Serdecznie gratulujemy!

 

ZŁOTA ODZNAKA PK

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Senatu PK z dnia 23 marca 2022 r. w sprawie przyznania odznaczeń Politechniki Krakowskiej, dr Iwona Butmanowicz-Dębicka otrzymała Złotą Odznakę PK. Gratulujemy wyróżnienia!