krótka historia jednostki
Kolegium Nauk Społecznych zostało utworzone w sierpniu 2023 roku w wyniku reorganizacji Centrum Zarządzania, Ekonomii i Socjologii (dawna nazwa Instytut Ekonomii, Socjologii i Filozofii, jednostka naukowo-badawcza Wydziału Informatyki i Telekomunikacji).
Zadania Kolegium
- Do zadań Kolegium należy:
- prowadzenie zajęć z przedmiotów w zakresie nauk społecznych oraz nauk humanistycznych, określonych w programach studiów realizowanych na wydziałach PK, ze studentami studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia,
- prowadzenie zajęć w Szkole Doktorskiej PK, w języku polskim i angielskim,
- prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami zagranicznymi w ramach programu Erasmus i innych form organizacyjnych,
- organizacja i prowadzenie zajęć dla studentów w ramach programu rozwoju osobistego i zawodowego (w tym realizacji własnych przedsięwzięć – start-upów),
- uczestnictwo w prowadzeniu studiów podyplomowych,
- prowadzenie projektów edukacyjnych dla studentów i interesariuszy zewnętrznych,
- współpraca z jednostkami pozawydziałowymi PK w zakresie podjętych zadań dydaktycznych i badawczych.
- Kolegium współpracuje z jednostkami organizacyjnymi PK, a ponadto współpracuje i wymienia doświadczenia z krajowymi i zagranicznymi placówkami naukowymi oraz dydaktycznymi w zakresie prowadzonej działalności.
- Kolegium w zakresie realizacji lokalnych projektów edukacyjnych współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.
- Kolegium może realizować projekty badawcze oraz edukacyjne, krajowe i zagraniczne, finansowane ze źródeł zewnętrznych.
- Pracownicy Kolegium mogą świadczyć usługi w zakresie działalności dydaktycznej dla studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów innych uczelni.
- Kolegium może wykonywać inne prace zlecane przez właściwego prorektora lub Rektora PK.